با ما تماس بگیرید:
۰۹۱۲-۰۵۴۶۰۶۷
۰۹۱۹-۶۴۷۸۰۰۹
حمل و نقل سعیدی

شرکت حمل و نقل سعیدی

شرکت حمل و نقل سعیدی مجری و مشاور در کلیه امور حمل و نقل کالاهای تجاری و صنعتی از استان تهران به تمام نقاط کشور.

حمل گل و گیاه و ارسال گل نیاز به دانش فنی لازم و تجربه کافی می باشد . شرکت حمل و نقل جاده ای سعیدی با داشتن کادری مجرب ، متعهد و متخصص در امور حمل و نقل جاده ای و باربری گل در حال انجام خدمات در این عرصه است.

 یکی از شاخه های حمل و نقل جاده ای حمل بارهای حساس همچون حمل و ارسال گل می باشد که برای حمل این نوع محصولات حساس نیاز به دانش فنی و اطلاعات لازم در خصوص حمل صحیح آن می باشد. این شرکت با بهره از دانش و تجربه کافی ، تخصص لازم برای حمل کالاهای حساس را بدست آورده است ، و می توان گفت که از معدود شرکت های متخصص در این امور و باربری گل می باشد.

برای حمل گل و گیاه نیاز به در نظر گرفتن نکات و ظرافت های خاصی می باشد که با در نظر گرفتن آن نکات از آسیب رسیدن به گل و گیاه پرهیز می شود . در ادامه برخی از این نکات و عوامل ذکر شده است.

حمل گل | حمل و نقل گل | ارسال گل
شرکت حمل و نقل سعیدی متخصص در ارسال گل و حمل و نقل گل و گیاه

عوامل مهم برای حمل گل و گیاه بصورت صحیح

با بریدن گل و گیاهان و قطع ارتباط آنها از منبع و ریشه خود ، عوامل مختلفی ، ماندگاری گلهای شاخه بریده را تعیین می کنند. در نظر گرفتن این فاکتورها ، به ویژه هنگامی اهمیت دارد که گلهای شاخه بریده شده باید در مسافت های طولانی از طریق وسایل نقلیه حمل و نقل هوایی یا جاده ای منتقل شوند.

درجه حرارت در هنگام ارسال و حمل گل

ارتباط روشنی بین تنفس گیاه ، دمای محیط و پژمردگی گل های شاخه بریده ایجاد شده است. مانند هر گیاه دیگر ، گل های شاخه بریده تحت فرایندهای تنفسی قرار می گیرند که مقدار قابل توجهی گرما تولید می کنند.

در حالی که این گرما به راحتی در یک محیط دفع می شود ، بسته بندی و حمل و نقل در بسته های مهر و موم شده به معنی حفظ این انرژی گرمایی در اطراف گل ها است. گرمای حفظ شده میزان تنفس گلهای شاخه بریده ، تولید گرمای بیشتر و ایجاد چرخه حرارتی مضر را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

بسیار مهم است که در حمل و نقل گل و  هنگام جابجایی گلها سیستم های خنک کننده را در نظر بگیرند ، زیرا در نتیجه افزایش دمای مداوم ، پژمردگی و کاهش ماندگاری گل سریعتر رخ می دهد.

آبرسانی و حفظ رطوبت گل در هنگام ارسال آن

عامل مهم دیگر در نحوه حمل و نقل گل ها وجود رطوبت مناسب و رطوبت محیط است. برای دستیابی به  حداکثر طول عمر  گل های شاخه بریده ، نیاز به رطوبت محیط حدود 90٪ – 95٪ است. این گیاهان به دلیل جدا شدن از ریشه های غنی از مواد مغذی در معرض اتلاف سریع آب قرار دارند و برای حفظ طراوت و شادابی نیاز به آب رسانی مناسب دارند.

غوطه ور شدن به موقع ساقه های گل در آب تمیز رطوبت لز دست رفته آن ها را بازیابی می کند به شرطی که مانعی برای جریان آزاد آب از طریق آنها وجود نداشته باشد. وجود حباب هوا یا باکتری در ساقه های گیاهان بریده شده و همچنین استفاده از آب آلوده ، از جمله موارد و نگرانی هایی است است که باید برای حفظ رطوبت رسانی مطلوب گل ، این موانع و نگرانی ها رفع شوند.

ذخیره و احتباس کربوهیدرات

ذخیره قندهای کربوهیدرات موجود در ساقه های گل وظیفه تأمین انرژی گیاهان گل دهنده را بر عهده دارند. وقتی این گلها بریده می شوند ، تمایل بیشتری برای کاهش سریع این ذخایر دارند که منجر به پژمردگی این گل ها می شود.

برای جلوگیری از این اتفاق نامطلوب ، گلهای شاخه بریده ممکن است بلافاصله پس از قلمه زدن برای مدت کوتاهی (کمتر از 24 ساعت) در معرض محلول حاوی قند قرار بگیرند. این فرآیند به عنوان “ضربان دار” شناخته می شود و به تقویت ذخیره انرژی گل کمک می کند و منجربه ماندگاری بیشتر آن می شود.

پیشگیری از بیماری

گلها بسیار حساس به بیماری ، به خصوص عفونت های قارچی هستند. کپک خاکستری رنگی که معمولاً درگیر آن می شود ، روی گل های مرطوب ایجاد می شود و به گلبرگ های آن آسیب می رساند ، بنابراین از ارزش و زیبایی آنها کاسته می شود. این امر اثبات شده که استفاده از اسپری های قارچ کش و غوطه وری گل در آن ها برای حفظ گلهایی که برای حمل و نقل به راه دور در نظر گرفته شده اند ، موثر است.

حمل و نقل گل و گیاه
شرکت حمل و نقل سعیدی متخصص در ارسال و حمل و نقل گل و گیاه به سراسر ایران

برای حمل گل از سطل های پر از آب استفاده کنید

چندین سطل سنگین ، پلاستیکی ، 5 تا 6 گالنی را با آب پر کنید. آب باید تقریباً نیم تا سه چهارم هر سطل را پر کند. گل های بریده شده را به صورت قائم در سطل ها قرار دهید. اگر سفر شما بیش از دو ساعت طول می کشد ، 2 سانتی متر پایین ساقه های گل ها را قبل از قرار دادن آنها در سطل های پر از آب ، برش دهید ، بنابراین آنها می توانند در هنگام حمل و نقل طراوت خود را حفظ کنند. گلها را با توجه به قد و نوع در بین سطل ها تقسیم کنید. گلهای بلند را در یک سطل ، گلهای کوتاه را در دیگری و گلهای ظریف را در یک سطل جدا نگه دارید. سطل ها را تا حدی پر از گل نگه دارید تا از شکوفایی شکوفه ها در حین رانندگی جلوگیری شود ، اما از به هم فشردن گلها به اجبار پرهیز کنید زیرا این امر باعث خم شدن ، کبودی یا از بین بردن گلبرگ های آنها می شود.

سطلها را پایدار نگه دارید

در اطراف پایه های سطل های حاوی گل های بریده شده بلند ، کیسه های ماسه ای کوچک 5 تا 10 کیلویی قرار دهید تا در هنگام رانندگی و در چرخش های سریع ، از واژگونی گل ها جلوگیری شود . روش دیگر برای جلوگیری از واژگونی سطل ها بستن بندی آنها در پشت خاور است. کیسه های شن را در اطراف سطل ها قرار دهید تا از سر خوردن یا چرخاندن آن جلوگیری کند و سطل ها را با طناب به دیواره ها و به یکدیگر محکم ببندید.

حمل تخصصی گل و گیاه
حمل و نقل تخصصی گل و گیاه و باربری گل و گیاه

سیستم حمل و نقل گل چگونه است ؟

برای ارسال گل ، باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت که این عوامل می توانند کیفیت گل را تحت تأثیر قرار دهند. بنابراین حمل و نقل و باربری گل نیاز به سیستم دقیق و موثری است که کیفیت و طراوت گل های شاخه بریده را تا زمان رسیدن آن به دست مصرف کننده تضمین کند.

شرکت حمل و نقل سعیدی با داشتن کادری مجرب و تجربه کافی در این زمینه این امر را تضمین می کند که گل ها و گیاهان شما را با بهترین کیفیت و طراوت و در کمترین زمان ممکن ارسال نماید.

ماشین های یخچالدار و دارای سیستم خنک کننده

سیستم های خنک کننده برای نگه داشتن گل ها در دمای مطلوب و به تأخیر انداختن روند پژمردگی آنها موثر هستند. چیلرهای مختلف برای کاهش گرمای تولید شده توسط تنفس گیاه و نوسانات دمای محیط موجود است. شرکت حمل و نقل سعیدی با بهره بری از ماشین های یخچالدار این امکان را برای صاحبان گلخانه و گل فروشی ها فراهم کرده است که گل های خود را با بهترین کیفیت به مقصد برسانند.

کسب اطلاع بیشتر از نحوه ارسال و قیمت ارسال با یکی از شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمائید.

ارسال گل به سراسر ایران
حمل و نقل جاده ای سعیدی ، متخصص باربری گل و ارسال گل و گیاه با ماشین های یخچالدار

ارسال بار به شهرستان

ارسال بار به شهرستان

ارسال بار از تهران به سراسر ایران در کمترین زمان و با نازلترین قیمت.
شرکت حمل و نقل جاده ای سعیدی بعلت قرار گرفتن در پایانه حمل و نقل بین المللی تهران واقع در نسیمشهر این امکان را دارد که خودرو مورد نظر شما را در کمترین زمان و با مناسبترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد.
با ما تماس بگیرید

حمل اثاثیه منزل در تهران و شهرستان

حمل اثاثیه منزل در تهران و شهرستان

شرکت حمل و نقل سعیدی با داشتنی کادری مجرب آماده حمل اثاثیه شما عزیزان می باشد.

تخصص ما حمل اثاثیه شماست !
با ما تماس بگیرید

ارسال بار به مرز و کشورهای همسایه

ارسال بار به مرز و کشورهای همسایه

حمل و ارسال مطمئن و ایمن کالا به مرز در کمترین زمان و با مناسبترین هزینه و بارنامه دولتی

ما مفتخریم که با سالها تجربه در این زمینه در خدمت شما باشیم.
با ما تماس بگیرید

ارسال بارهای ترافیکی

ارسال بارهای ترافیکی

شرکت حمل و نقل جاده ای با داشتن کادری مجرب و تجربه کافی آماده ارسال هر نوع بار ترافیکی شما می باشد.

بار و محموله ترافیکی به بار و محموله هایی گفته می شود که دارای ابعاد خیلی بزرگ و وسیع و غیر معمول و یا خارج از ابعاد خودرو می باشند و یا اینکه بسیار سنگین هستند.

مشاورین ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.
با ما تماس بگیرید
ترانزیت و ارسال بار به مرز
شرکت حمل و نقل جاده ای سعیدی